Anasayfa / Türkçe / Uykunuzu temizleyin!

Uykunuzu temizleyin!

Temiz uyku, temiz yemek gibi, uykuyu ciddiye alarak ve hap, ilaçlar veya uyku destekleri olmadan vücudunuzun ihtiyaç duyduğu uyku miktarını almayı taahhüt ederek iyi bir zihinsel ve fiziksel sağlığa kavuşmanızı sağlar. Çevrenizi ve aktivitelerinizi doğal yollarla ayarlamak, her gece uyku moduna yavaşça geçmenizi sağlar.

Temiz uyku, usulünce yaşlanma, stres ve endişeleri hafifletmek, kilo almamak ve kendini iyi hissetmek ve iyi görünmek için bir anahtar olabilir. Temiz bir uyku elde etmek için yatmadan her şeyden önce kasları rahatlatan, zihninizi ve bedeninizi dinlendirici bir duruma getiren egzersizler yapın.

Uykuya gireceğinizi hissedin. Yatağınızdaki şekilleri hissetmeye çalışın, çukurları, dereleri, tepeleri. Bunların hepsi, yatağınızı yenilemenizi sinyalleyen işaretler. Yatağınız beş veya yedi yaşından büyükse, ondan kurtulmanızın, her gece ihtiyacınız olan desteği ve konforu sağlayacak yeni bir model ile değiştirmenin zamanı gelmiş demektir.

Bir şeyler için. Yatmadan önce rahatlamanıza ve gevşemenize yardımcı olacak içecekler kullanın. Papatya, lavanta ve kediotunu sıcak suya karıştırın ve için. Yatmadan önce bir saat küçük bir fincan içmek temiz bir uyku için yeterli olabilir.

Karanlıkta uyuyun. Odanızda koyu perdeler, karartma perdeleri veya gözünüze koyacağınız bir uyku maskesi ile uyumaya hazırlanın. Çünkü, ışık uykunun doğallığını bozar.

Nimetlere saygı göster. Temiz yiyecekler yiyenler, onlara enerji veren ve onları iyi tutan sağlıklı yiyeceklere de saygı gösterir ve takdir ederler. Temiz uyku, temizliğe saygı ile başlar. Uykunun sağlığınızdaki önemli rolünü görün ve uykunun hayata uyumunuzun bir parçası olmasına izin verin. Uykuyu bir yükümlülük olarak değil, hoş bir dinlenme olarak görün.

Sessizlik önemli. Yatak odanızın sessiz olduğundan emin olun veya sesleri engellemek için kulaklık takın.

Güzel kokular da uykuya yardımcı. Lavanta veya sandal ağacı kullanarak hazırlanan bir aromaterapi, vücudunuzu uyku için rahatlatabilir.

Dokunma duygusu.  % 100 pamuklu çarşaflar ve pijamalar yumuşacık bir yumuşaklık hissi duymanıza yardımcı oluyor. Uyurken yatak size aşırı sıcaklık hissi veriyorsa, nemlendirici türden pijamaları seçin.

#koku, #uyku, #mod, #değişim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*