Anasayfa / Actuel / Luxury touch with Armis Bedding for those renovate their home

Luxury touch with Armis Bedding for those renovate their home

Armis Bedding, the leading brand in the Turkish bedding industry, offers stylish solutions to couples who have married and renovated their homes with the Prato Set, new collection, consisting of an eye-catching and so comfortable Lucca mattress, base, headboard and a storage base.

Armis Bedding as a leading brand of the industry, produces its products in the new generation of technology machinery track, has added another alternative to the Luxury series, where the classic style is synthesized with modernity. The custom-made collection of Prato Headboard, Prato Base and Lucca Mattress combines comfort, elegance and healthy sleep. The Prato Set gives a bedroom stylish look, with its nightstands and pouf complements.

Lucca Mattress has been developed with the pocket spring system and supports the spine by reacting regionally. It offers a satin touch with viscose fabric as well as humidity control. A mattress that is neither too firm nor too soft. Completing the set, the Prato Base is produced with a wide interior volume, special production legs that allow easy floor cleaning and different color options. Prato Headboard, which is made of fabric used for the outer covering of Prato Base, adds a different style to the bedrooms with its elegant design and fine handcraft in the quilted cover decorated with chic buttons.

In Armis Bedding product range; besides mattresses, base, headboard, footboard, a white group consisting of quilts, pillows, mattress protectors and baby sets to complete the sleeping comfort.

With the motto of ‘better than sleeping’ experience, Armis Bedding products, which always carry out their activities with the aim of offering the best quality, most innovative products at affordable prices, are now on sale for 35 percent. You can reach all the products of the brand from the Armis Stores near you or online sales channels. 

Evini Yenileyenlere Armis Yatak ile Lüks Dokunuş

Türkiye yatak sektörünün öncü markası Armis Yatak, yeni koleksiyonunda yer alan, göz alıcı ve bir o kadar rahat Lucca yataklı, baza başlık ve sandıklı bazadan oluşan Prato Set ile evini yenileyen ve evlenen çiftlere şık çözümler sunuyor.

Ürünlerini yeni nesil teknoloji makine parkurunda üreten, Türkiye yatak sektörünün öncü markası Armis Yatak, klasik tarzın modernlikle sentezlendiği Luxury Serisine yeni bir alternatif daha ekledi. El işçiliği ile özel üretilen Prato Yatak Başı, Prato Baza ve Lucca Yatak’tan oluşan koleksiyon; konforu, şıklığı ve sağlıklı uykuyu bir araya getiriyor. Prato Set, komodin ve puf tamamlayıcıları ile yatak odasına şık bir görünüm kazandırıyor.

Lucca Yatak; paket yay sistemi ile geliştirilmiş ve bölgesel tepki vererek omurga sistemini destekliyor. Viskon kumaşı ile saten bir dokunuş sunmanın yanı sıra nem yönetimi sunuyor. Ne çok sert ne de çok yumuşak tam kararında bir yatak. Seti tamamlayan Prato Bazası, geniş iç hacmi, kolay zemin temizliğine olanak sağlayan özel üretim ayakları ve farklı renk seçenekleriyle üretiliyor. Prato Baza’nın dış kaplamasında kullanılan kumaştan yapılan Prato Yatak Başı ise şık tasarımı, düğmeler ile bezenmiş kapitone kaplamasındaki ince işçiliğiyle yatak odalarına farklı bir tarz katıyor. 

Armis Yatak ürün yelpazesinde; yatak, baza, yatak başı, ayak ucu başlığının yanı sıra uyku konforunu tamamlayacak yorgan, yastık, alez, bebek takımlarından oluşan beyaz grubu da yer alıyor.

‘Mis gibi uyku’ deneyimi mottosuyla her zaman tüketicilerine en iyi kaliteyi, en yenilikçi ürünleri, ulaşılabilir fiyatlarla sunmak hedefi ile çalışmalarını sürdüren Armis Yatak ürünleri, şimdi yüzde 35 net indirim satışa sunuluyor. Markanın tüm ürünlerine size en yakın Armis Mağazalarından veya online satış kanallarından ulaşabilirsiniz.

 

 

#armis, #bed, #yatak, #uyku, #sleep, #baza, #bedding, #renovate,

 

Cevapla