Anasayfa / Türkçe / Primus Betten Almanya’da büyüyerek dünyaya örnek oluyor

Primus Betten Almanya’da büyüyerek dünyaya örnek oluyor

Sektörde ulaşabildikleri her yeri hedef pazar olarak gören A&E Primus Betten, Almanya’da yaptığı butik üretimle tamamen müşteri odaklı çalışıyor ve kurduğu bu ağ ile dünyaya örnek oluyor.

Ersan Madeni Eşya Genel Müdürü Aynur Erman’dan Primus Betten ve Smartrest hakkında önemli bilgiler edindik;

Primus Betten tarafında neler yapıyorsunuz?

A&E Primus Betten Almanya’da kurulmuş bir limited şirkettir. Üretimi Ersan Madeni Eşya’da yapılıyor. Almanya’da bir marka değeri büyütmeye çalışıyoruz. 2014 yılında kurulmuş bir şirkettir.

Son dönemde ne tarz özel talepler geliyor? Ham madde tercihleri nasıl oluyor?

Kuruluş özelliği daha çok butik üretim yapmak üzerine. Dolayısıyla oradaki mağaza müşterilerine hitap ediyoruz. Kişi kendi yatağını kendi belirliyor. Örneğin; başlık yüksekliğini, rengini, yatağın içeriklerini kendisi belirliyor. Tamamen onların isteği üzerine üretim yapıyoruz. Yani daha çok kupon, butik üretim yapıyoruz.

Smart Rest ile bir bağlantısı var mı?

Evet, Smartrest’te ürettiğimiz mekanizmaları Primus Betten’in bitmiş ürünlerinde kullanıyoruz. Bunlar gelişmiş mekanizmalar bunların bitmiş, döşenmiş, hazır halini insanların bulması çok da güzel bir beğeni oluyor. Hiç mekanizma kullanmayan ülkeler döşenmiş halini gördükten sonra hepsi bayilik almak için talepte bulunuyor.

Kaç bayiniz var?

Şu ana kadar Primus Betten’in kendi bayisi altında 6 tane bayimiz var. Ama büyük bir ihtimalle gerçekleşecek Çin’e bayilik vereceğiz. O bizim için çok kıymetli. Daha ağır ve emin adımlarla ilerliyoruz. Bayilikte biraz seçiciyiz. Çünkü bayilikten ziyade kendi satış noktalarımızı oluşturmayı hedefliyoruz. Çin’e sevkiyatlarımız da başladı.

Dünya üzerinde yatak tüketim adeti olarak hedef pazar olarak düşündüğünüz bölgeler nereler? 

Aslında bölge olarak ayırt etmiyoruz. Ulaşabildiğimiz her yer bizim hedef pazarımız.

#röportaj, #PrimusBetten, #AynurErman