Anasayfa / Actuel / Yataş İSO 500’de büyük başarı elde etti

Yataş İSO 500’de büyük başarı elde etti

Türkiye’nin küresel markaları arasında yer alan Yataş Grup, her yıl İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’nun  (İSO 500) 2019 listesinde 36 basamak birden yükseldi.


 Enza Home, Yataş Bedding ve Divanev markaları ile Türkiye’nin mobilya sektöründe en çok büyüyen firmalar arasında yer alan Yataş, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” (İSO 500) 2019 listesinde bir önceki yıla oranla 36 basamak birden yükselerek 258’inci sırada yer aldı.

 

2020’de de yükselişe devam

Ayrıca sektörde rekor büyümeye imza atan Yataş Grup, bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre %39,8 ciro artışı sağlayarak başarılarını emin adımlarla sürdürmeye devam ettiğini ispatladı.

 

Hedef: İlk 100

Yataş Grup olarak, gelecek 5 yılda ilk 100’e girmeyi hedeflediklerini söyleyen Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın; “2011 yılında start verdiğimiz dönüşüm sürecimizde 2019 yılındaki hızlı yükselişimiz ile çalışmalarımıza ara vermeden devam ettik, “dedi. Fabrikalarımıza yaptığımız yatırımlarla ve son teknolojiden yararlanarak sürdürdüğümüz üretim ile sektörde fark yaratmaya devam edeceğiz diyen Öztaşkın,  bir dünya markası olma yolunda istikrarlı yükselişi ile ilerleyeceklerini de vurguladı.

Firma Ceo’su Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında bir yılda 36 basamak birden yükselerek 258. sıraya çıkmamız da bizim için bu süreçte istikrarlı yükselişimizin bir göstergesi, dedi.  Yataş Grup olarak Avrupa, Ortadoğu, Balkanlar ve Çin başta olmak 49 ülkeye ihracat yaptıklarını kaydetti. 5 yıl içerisinde yurtdışı ciromuzun yurtiçi ciromuza oranla yüzde 20’sini, 10 yıl içerisinde de yüzde 35’ini yurtdışı faaliyetlerimizle sağlamayı hedefliyoruz diye konuşan Öztaşkın, hedeflerimizin yolunda hızlı ilerleyişimiz için çok mutlu olduğunu da ifade etti. Müşterilerden aldıkları güven, çalışanların ve iş ortaklarının  verdiği güçle, gelecek hedeflerine de başarıyla ulaşacaklarını söyledi.

 

 

Cevapla