Anasayfa / PILLOWS / Doğtaş Mobilya güvenli ve hijyenik üretimin adresi oldu

Doğtaş Mobilya güvenli ve hijyenik üretimin adresi oldu

Kovid-19 salgını sorası dünyanın gündemi hijyene ve hijyenik tedbirlere çevrildi. Salgın sonrası Doğtaş mobilya da mobilyalarının çıkış noktası olan Biga üretim tesisi için gerekli tüm tedbirleri alarak Güvenli Üretim Sertifikası almaya da hak kazandı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan zorlu pandemi döneminde güvenlik tedbirleri hayati önem arz etmeye başladı.Hijyenik ortamların oluşturulması ve alınan önlemlerin istikrarlı hale getirilmesi, salgını yavaşlatmanın tek yolu. Doğtaş da yenilikçi çözümleri ve mücadele desteğiyle gündemde sık sık yer aldı. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) sanayi kuruluşları için yayınladığı Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’nda açıklanan tedbirlere harfiyen uyan Doğtaş, tarz sahibi ev ve dekorasyonun yanında güvenli üretimin de adresi oldu.

Güvenli Üretim Merkezi Sertifikası ile pandemi önlemlerini tescilleyen marka, mobilyalarını güvenle üretmeye ve normalleşme sürecine de üreterek katkıda bulunmaya devam edeceğini açıkladı.

Doğtaş CEO’su İsmail Doğan,  “güvenli, kaliteli alışverişin adresiydik şimdi de aldığımız yoğun önlemler ve yenilikçi yaklaşımımız sayesinde güvenli üretimimiz tescillendi,” dedi. Doğtaş olarak sürecin başından bu yana tavırlarını, umutsuzluktan yana almadıklarını belirten Doğan, kurum kültürü ve değerleri doğrultusunda, önce insan, önce sağlık demeye devam edeceklerini söyledi. Yapılan tüm çalışmaların, çalışanların ve müşterilerin sağlığını korumaya yönelik alınan önlemler çerçevesinde yapılacağını belirtti. Karşılık olarak da önce sağlıkla sonra da büyüme hedeflerini de aşan rakamlarla aldıklarını vurguladı. Doğan, Güvenli Üretim Merkezi Sertifikası’nı ödüllerin en büyüğü olarak gördüğünü söyleyerek sözlerine son verdi.

Cevapla